Zdumiewająca siła przetrwania

Po długiej nieobecności wywołanej pracą i zbieraniem funduszy na nowe projekty powracam, aby z dumą potwierdzić wydanie swojej czwartej książki – poradnika „Zdumiewająca siła przetrwania, czyli jak żyć i przeżyć za biurkiem”. Po niezwykle długiej, wyczerpującej, żmudnej i – bezsensownej podróży po różnych, niekiedy wspaniałych i profesjonalnych Wydawnictwach, doszedłem do smutnego wniosku, że żadne z nich nie jest zainteresowane wydaniem poradnika ratującego życie, a przynajmniej zdrowie w grupie docelowej, liczącej ponad cztery miliony istnień ludzkich w samej Polsce… Liczna i wciąż powiększająca się grupa potencjalnych odbiorców wciąż rośnie, ponieważ dołączają do niej dzieci w coraz młodszym wieku.

Ta grupa to istoty prowadzące głównie siedzący tryb życia.

Po dwudziestu, trzydziestu latach taki tryb życia powoduje wiele nieuleczalnych patologii – zwłaszcza schorzeń układu ruchu, chociaż nie tylko (!) Jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie, ustawicznie siedząc (czyli przebywając w stanie stałego napięcia statycznego) ?  Prowadząc szkolenia, sympozja, seminaria i konferencje od ponad trzydziestu lat, dobrze poznałem zawiłości tego zagadnienia. Na razie brak odgórnej profilaktyki, czy choćby chęci poznania skomplikowania tego procesu degeneracyjnego notorycznie siedzących ludzi…

Wychodzimy temu naprzeciw! Poradnik ukaże się w kwietniu, wydany przez Wydawnictwo POLIGRAF, które zajmie się również dystrybucją, promocją i sprzedażą.

Trzymajcie kciuki, Przyjaciele! Do zobaczenia na moich szkoleniach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.